“AFSÜ yönetimi olarak durmaksızın çalışıyoruz”

“AFSÜ yönetimi olarak durmaksızın çalışıyoruz”

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Ankara’da bir dizi ziyarette bulundu. Okumuş, Türkiye’nin sağlık hizmetleri sunumuna katkı sağlamak ve AFSÜ’yü daha da iyi bir statüye kavuşturmak için tüm yönetim olarak durmaksızın çalıştıklarını söyledi

 

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Türkiye Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Eczacı Erdoğan Çolak, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye temsilciliği Ofisi Başkanı Dr. Pavel Ursu ve Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer’i ziyaret etti.
“KARARLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ”
Ziyaretler kapsamında AFSÜ’de yürütülen faaliyetler ve projelerin görüşülerek karlışıklı bilgi alışverişinde bulunulduğunu kaydeden Rektör Okumuş, “Hız kesmeden ve kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bir taraftan yeni yapılan modern derslikler gibi üniversitemizin fiziksel yapısıyla ilgilenirken ve üniversitemizin koyduğu hedefler doğrultusunda ülkemizin değerli kuruluşları ile bağlantılar kurarken diğer taraftan öğrenci değişim programları gibi amaçlar için uluslararası bağlantılar kurmanın gayreti içerisindeyiz. Ülkemizin sağlık hizmetleri sunumuna katkı sağlamak ve AFSÜ’yü daha da iyi bir statüye kavuşturmak için tüm yönetim olarak duraksız çalışmaktayız.” dedi.
TÜBİTAK BAŞKANI MANDAL, AFSÜ’DE KONFERANS VERECEK
Rektör Prof. Dr. Okumuş, TEB Başkanı Eczacı Erdoğan Çolak ile yaptığı görüşmede, üniversitedeki eczacılık eğitimi, yapılan laboratuvar ve derslikler ile eczacılığın sorunları konusunda görüş alışverişinde bulundu. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ile yapılan görüşmede ise üniversitedeki bilimsel çalışmalar ve TÜBİTAK’ın bilimsel çalışmalara verdiği destek görüşüldü.
Prof. Dr. Hasan Mandal, kısa süre önce açılmış olmasına rağmen, sağlık temalı bir üniversite olarak Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesinin bilimsel gelişimi ve yapılan çalışmalardan büyük sevinç ve memnuniyet duyduğunu, TÜBİTAK olarak her türlü desteğe hazır olduklarını, bu nedenle de en kısa sürede AFSÜ’yü ziyaret edip yapılan çalışmaları yerinde görmek istediğini ve tüm akademisyenlere yönelik bir bilimsel konferans vereceğini belirtti.
“OKUMUŞ’UN DSÖ’YE SUNDUĞU PROJEDEN BÜYÜK HEYECAN DUYDUM”
WHO Türkiye temsilciliği Ofisi Başkanı Dr. Pavel Ursu da, Genel Müdürlük yaptığı dönemden yakinen tanıdığı ve çalışmalarından memnuniyet duyduğunu belirttiği AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’un ziyaretinden son derece memnun olduğunu belirtti. Rektör Okumuş’un Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) sunduğu “Nöral Tüp Defektli doğumların önlenmesinde ekmek ve makarnaya B12 vitamini ve Folik asit eklenmesi” projesinden büyük heyecan duyduğunu belirten Dr. Ursu, bu projenin hayata geçirilmesi için hemen çalışmalara başlıyacaklarını ve UNICEF ve Dünya Gıda Örgütü ile birlikte WHO Türkiye temsilciliği olarak her türlü desteği vereceklerini söyledi. Rektör Okumuş’un Afyonkarahisar ziyareti davetini memnuniyetle kabul eden WHO Türkiye temsilcisi Dr. Ursu, en kısa sürede Afyonkarahisar’ı ziyaret edeceğini ve bir konferans vereceğini söyledi.
İŞBİRLİĞİ GELİŞTİRİLECEK
Türkiye-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer’i de ziyaret eden Rektör Okumuş, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi alarak dernekle işbirliklerinin daha da geliştirilmesi için yapılması gerekenler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi