60 kişinin 3 milyon lirasını zimmetine geçiren memur ortadan kayboldu

60 kişinin 3 milyon lirasını zimmetine geçiren memur ortadan kayboldu

Şuhut PTT Şubesi’nde görevli bir memur, müşterilerin imzalarını taklit ederek kredi çekip gelen havale paralarını da hesaba geçirerek ortadan kayboldu. 60’a yakın kişiyi aynı yöntemle dolandıran memur, yaklaşık 3 milyon lirayı zimmetine geçirip, ortadan kayboldu

 

Şuhut İlçesi’ndeki PTT Şubesi’nin 20 yıllık çalışanı C.K. (53), 60 kişinin hesabından yaklaşık 3 milyon lirayı zimmetine geçirip, ortadan kayboldu. Polis, C.A.’yı arıyor. Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesi’ndeki PTT Şubesi’nde yaşanan zimmet olayı, geçen hafta ortaya çıktı.
MÜŞTERİLERİN ŞİKAYETİ
İLE OLAY ORTAYA ÇIKTI
İddiaya göre, 20 yıllık gişe memuru C.K., maaşlarını PTT şubesinden alan emekliler ile bazı müşterilerinin hesapları üzerinden kredi çekti. 11 Eylül Cuma günü havale yoluyla gelen kredileri zimmetine geçirip, iş yerinden ayrıldı. Ardından da ortadan kayboldu. Müşterilerin şikayeti üzerine çalışma başlatan yetkililer, hesapları kontrol etti.
BANKA HESAPLARINI DA
SAHTE İMZA İLE BOŞALTMIŞ
Yapılan kontroller sonunda C.K.’nin 60 kişinin hesabını kullanarak, 3 milyon lirayı zimmetine geçirdiği tespit edildi. C.K.’nin, kredi limitlerine göre başvuruda bulunduğu müşteriler adına çektiği kredi tutarlarını sahte imza ve evrak ile çektiği saptandı. Zanlının bazı müşterilerinin banka hesaplarını da sahte imzayla boşalttığı ortaya çıktı. Cumhuriyet savcılığı soruşturma başlatırken, polis adresinde bulunamayan C.K.’nin yakalanması için harekete geçti. Adli ve idari soruşturma sürerken, zimmete geçirilen miktar ile şikayetçi sayısının artabileceği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi