“12 Eylül kara bir gün”

“12 Eylül kara bir gün”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 12 Eylül 1980 tarihinde, demokrasi ve insan haklarının ayaklar altına alındığını onlarca gencin idam edilerek tanklar altında ezildiğini belirterek, “12 Eylül kara günlerin adıdır” dedi

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. İbrahim Yurdunuseven, 12 Eylül 1980 darbesinin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, 12 Eylül 1980 tarihinde, Türkiye’de darbelerle, demokrasinin sekteye uğratıldığını söyledi.
“12 Eylül, milletin oyuyla iktidara gelmiş meşru bir iktidarın başbakanının ve Türk siyasetinin idam edildiği günün adıdır.” diyen Yurdunuseven, “12 Eylül 1980 tarihi, demokrasi ve insan haklarının ayaklar altına alındığı, onlarca gencin idam edildiği, tanklar altında ezildiği, hazinenin yağmalandığı, 650 bin kişinin sorgudan geçirildiği, binlerce kişinin vatanını terk etmek zorunda bırakıldığı, kara günlerin adıdır.” dedi.
Yurdunuseven, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde AK Parti hükümetlerimiz ülkemizde, demokrasi, insan hakları ve özgürlük ilkesiyle, sorun ve çatışmaları barışçı yollarla çözüme kavuşturmak üzere aktif bir siyaset izlemeyi, kendisine şiar edinmiştir. Millet iradesine konulmak istenen her türlü ipotek ve vesayet eylemi karşısında, AK Parti’yi bulacaktır. Türk milletinin hafızasını canlı tutmak adına bütün darbe ve darbecileri tarih nezdinde kınıyor ve bütün darbe mağdurlarını da saygı ile anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi